12 Kasım 2009

Nazilli'den postam var...Evet, en sonunda geldi. Üstelik, domatesin en güzel kokulusu, yeşilin en tazesiyle geldi. İpek Hanım Çiftliği'ni ben anlatmayayım, siz internet sitesini ziyaret edin. Ben şimdi sabah kahvaltısını taçlandıracak domateslerin hayaliyle gözlerimi kapıyorum. Bu arada ege otları (ebegümeci, ısırgan otu, pazı, ıspanak, iğnelik, pırasa) için yumurtalı bir tarif vermiş Pınar Hanım, en kısa zamanda otlarım yeşilliğini korurken deneyip, sonucu sizlerle paylaşacağım. Pınar Hanım'a haftalık ürünlerle ilgili bilgi sahibi olmak istediğinizi söylediğinizde, sizi bir e-posta grubuna yönlendiriyor. Böylece her hafta en tazesinden çiftlikte neler olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Haritada çiftliğin Nazilli'deki yerini de işaretlemişler, yolunuz düşerse muhakkak uğrayın. Durum budur; şehrin gürültüsü, yok GDO, yok hormonlu ilaçlı derken karşıma çıktı İpek Hanım Çiftliği. Denedim, gördüm, domatesin kokusuyla mest oldum. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Zaten kendilerinden o kadar eminler ki, ödemeyi bile sipariş ettiğiniz ürünler geldikten sonra yapıyorsunuz. Aras Kargo ile kapınıza güzelce paketlenmiş bir koli teslim ediliyor. Öyle ki, şu meth ettiğim domatesleri tek tek gazete kağıdına sarmışlar. Zor sabrediyorum karışık tahıllı unumla yapacağım ekmekleri ve diğerlerini düşündükçe...

4 yorum:

 1. Selencim hepsini afiyetle yersiniz inşallah öpüyorum...

  YanıtlaSil
 2. O domateslerin kokusunu hissettim resmen. Ben de sayenizde tanıştım şimdi çiftlikle ve tarhana var mı diye mail attım. Afiyet olsun.

  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 3. Nerelerdesin Selen'cim? Hemen hergün bakıyorum yeni yazı var mı diye ama yok. Hiç kahve çikolata keyfi de mi yok yazacak?
  bekliyorum

  YanıtlaSil
 4. Çok degerli blog yöneticisi bloğunuzda paylaşılanlar çok etkileyici helikopter ambulans firması olarak başarılarınızın devamını bekleriz.

  YanıtlaSil